Jedną z najbardziej korzystnych i efektywnych metod leczenia jest masaż stóp. Odpowiedni nacisk na ciało uwalnia od napięcia i odpręża również umysł.

Refleksologia jest działką terapii masażem, która koncentruje się na konkretnych miejscach na ciele, zwłaszcza na dłoniach i stopach. Ich masowanie ma bardzo pozytywne efekty zdrowotne.

MASAŻ STÓP – KORZYŚCI ZDROWOTNE

Masaż konkretnych punktów na stopach wpływa na funkcjonowanie różnych organów. Dzięki temu możemy leczyć różne schorzenia, redukować stres, zapewniać relaksację i nawet zwiększać pożądanie seksualne.

Ponadto, masaż stóp znacząco wspomaga leczenie różnych chorób, poprawia krążenie krwi, usprawnia sen, reguluje trawienie, leczy obrzęki ciążowe, zespół niespokojnych nóg i poprawia kondycję skóry.

Dla przykładu, masaż palucha wywołuje bezpośredni efekt na mózg i płuca, a nacisk na drugi, trzeci i czwarty palec łagodzi bóle zębów. Natomiast masaż małego palca zmniejszy ból ucha. Brzmi nieźle, a to dopiero początek pozytywnych wpływów masażu stóp na całościowe zdrowie.

Ilustracja przedstawia konkretne miejsca i organy, które możemy wzmocnić regularnie poddając się masażom stóp.

http://warsztatdobregoslowa.pl/masaz-stop/

Zobacz także:

Zobacz również: